ABY STRECHA NESPADLA NA HLAVU


Dobrá strecha chráni pred vlhkosťou, chladom, ale aj pred horúčavou. Po čase má však každá strecha nejaké nedostatky. Poruchy spôsobujú najmä nepriaznivé vplyvy počasia a zanedbaná údržba. Výsledkom sú navlhnuté stropy a steny, vlhkosť môže poškodiť tepelnú izoláciu a drevené konštrukcie stavby. Kvalita strechy záleží nie len na použitých materiáloch, ale aj na kvalite práce - od konštrukcie až po perfektné vyhotovenie detailov. Pri rekonštrukcii strechy je preto dôležitá nie len cena, ale aj referencie firmy, ktorá rekonštrukciu vykoná. Úspešne realizované projekty sú zárukou kvalitne dokončeného diela aj u Vás.

DO STRECHY SA OPLATÍ INVESTOVAŤ


Rodinné domy

Aj strecha, ktorá vyzerá na prvý pohľad dobre, môže byť vážne narušená. Obyvatelia starších rodinných domov uvažujú o rekonštrukcii strechy, podľa našich skúseností, hlavne kôli úniku tepla a zatekaniu. Štatisticky až 20% tepla môže uniknúť cez strechu. Vašu strechu vhodne zrekonštruujeme aj v prípade, že chcete zvýšiť (alebo zmeniť) vnútornú teplotu či vlhkosť vzduchu v budove. Dokážeme urobiť strechu "na kľúč" podľa Vašich predstáv. Zabezpečíme celý strešný systém aj s doplnkami a príslušenstvom. Po konzultácii s Vami vyberieme vhodnú krytinu, ktorá dobre vyzerá, zodpovedá technickým požiadavkám a je aj finančne prístupná. Rekonštrukciou zvýšite aj úžitkovú a estetickú hodnotu strechy.

Obytné domy

Panelové obytné domy sú typické rovnou strechu, staršie tehlové domy zas šikmou. V oboch prípadoch však býva strecha po desaťročiach používania opotrebovaná a prepúšťa dažďovú vodu. Často je už tak výrazne poškodená, že nutne vyžaduje opravu. 30 až 40-ročná strecha potrebuje prinajmenšom vymeniť krytinu. Ak sa rozhodnete, že rozsiahlejšiu rekonštrukciu odložíte na neskôr a vymeníte iba strešnú krytinu, výhodou je, že nebudete potrebovať povolenie z úradu. Toto je už ale potrebné ak chcete prerobiť strešné priestory na obytné. V takom prípade je už potrebný okrem stavebného povolenia aj projekt. Výstavba podkrovných bytov je náročná organizačne, legislatívne, technicky aj finančne. Pri rekonštrukcii strechy sa musia perfektne zladiť práce od tesára, izolatéra a pokrývača až po klampiara. Ponúkame Vám preto pri realizácii stavby naše skúsenosti a zodpovedný prístup. Naším cieľom je dosiahnuť po rekonštrukcii strechy vysokú kvalitu bývania počas celého roka, tak aby vyhovovala Vašim nárokom na bývanie či prácu.

Copyright © 2014. Všetky práva vyhradené.